MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz
Koncem loňského roku i začátkem toho letošního došlo k mnohým daňovým změnám. Jelikož však mají lidé v souvislosti s koronavirovou krizí plné ruce práce se sledováním neustále se měnících restrikcí, nestihnou pojmout ještě změny v termínech podání daňových přiznání, daňových slevách ani další novinky. Finanční správa v poslední době eviduje zvýšený počet dotazů od dezorientované veřejnosti.

O novinkách jsme vás pravidelně informovali v jednotlivých článcích. Pokud tedy hledáte podrobnější informace k jednotlivým tématům, doporučujeme vrátit se k tématům jako Jaké daňové změny přinese nový rok, Odklad přiznání k silniční dani a dani z nemovitostí nebo Další změny v termínu podání daňového přiznání.
V tomto článku si můžete prohlédnout přehled nejdůležitějších změn termínů a na co si dát při podání přiznání pozor.

Co byste měli vědět:

Přehled změn v termínech:

!!! Pozor I: Nejde o odklad v pravém slova smyslu, ale o odpuštění sankcí z prodlení. Pokud se tedy nakonec opozdíte vůči novým, posunutým termínům, sankce se vám započítají v plné výši od termínů původních.

!!! Pozor II: Pokud jste spěchali s odevzdáním přiznání z důvodu vrácení přeplatku, tak jste byli zřejmě zklamaní. Přeplatky jsou zpracovávány a teoreticky vypláceny až od 2. 4. 2021 a díky Velikonocům fakticky až od 6. 4. 2021. Peníze tak budete mít na účtě reálně až po 3. květnu.

« zpět na přehled novinek