MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz
V daňovém přiznání vám vyšel přeplatek, čekáte na něj a stále nepřichází? Na vině může být jednoduchá chyba, které se plátci poměrně často dopouštějí. Podle finanční správy zapomenou vyplnit a podepsat žádost o vrácení přeplatku.

Žádost se nachází na samotném konci daňového přiznání a většinou se stane, že si ji plátce daně prostě nevšimne. Správně tak podají daňové přiznání, kde jim vychází přeplatek, ale opomenou podepsat žádost o vrácení. „Nejčastěji se poplatníci zapomenou do všech příslušných políček formuláře podepsat a odevzdat jej se všemi povinnými přílohami,“ potvrzuje Zuzana Mašátová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.

 

Obě žádosti musí mít podpis

Pokud žádáte v rámci daňového přiznání o vrácení přeplatku, ujistěte se, že jste Vaše přiznání k dani z příjmů fyzických osob podepsali a vyplnili nejenom v prohlášení o uvedených údajích, ale také v žádosti o vrácení přeplatku na samotném konci daňového přiznání.

„Jedná se o dvě podání, takže daňové přiznání a žádost o vrácení přeplatku a obě tato podání musí být podepsána,“ vysvětluje Mašátová. „Správným vyplněním přiznání dosáhnete toho, že vrácení přeplatku proběhne v zákonné lhůtě a nebudete tak muset Vaše přiznání na žádost finančního úřadu doplnit,“ dodává mluvčí.

Standardní lhůta pro vrácení přeplatku je 30 dnů, daňová přiznání pak lidé mohli letos podávat až do 18. srpna. Na konci září by tak i ti, kteří odevzdávali přiznání na poslední chvíli, měli vědět, jestli jim přeplatek byl vrácen, případně si u svého finančního úřadu ověřit, jestli byla žádost o vrácení přeplatku vůbec podána a splňovala všechny náležitosti.

« zpět na přehled novinek