MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

KASA


DPH, KH, DAŇOVÉ ZÁLOHY
K čemu modul slouží

Pro snadnou obsluhu zákazníka, jak při pultovém prodeji, tak i velkoobchodním prodeji jakéhokoliv sortimentu. Platby lze provádět v hotovosti, šeky (stravenkami), platební kartou či jejich kombinacemi na jedné prodejce. Je možné evidovat i jiné hotovostní příjmy a výdeje. Samozřejmostí je připojení externích zařízení, jakými jsou pokladní zásuvky, snímače čárových kódů, pokladní tiskárny a platební terminály.

 

KASA

KASA pro CASH

KASA

Nachází svoje uplatnění při pultovém prodeji jakéhokoliv sortimentu, umí velmi snadno vystavit účtenku či fakturu. Při prodeji přináší přehled o tržbách, stavu zásob a cenách, umí dávat slevy na položky i za celý doklad a rychle tisknout. 

SILNÉ STRÁNKY

 • Rychlý a přehledný výběr položek, vyhledávání dle EAN, PLU, označení či názvu položky 
 • Prodej z více skladů, snadné přepínání a prohlížení sortimentu
 • Snadné refundace (vracení) položek či celých dokladů
 • Okamžité zjištění stavů finančních prostředků na jednotlivých kasách
 • Evidence finančních prostředků mimo prodejních příjmů a výdajů
 • Libovolné nastavení vzhledu tištěných prodejek

 
Prodejní pokladny

Praktický a jednoduchý nástroj pro snadnou obsluhu zákazníka, a to jak při pultovém prodeji, tak i velkoobchodním prodeji jakéhokoliv sortimentu. Platby lze provádět v hotovosti, šeky (stravenkami), platební kartou či jejich kombinacemi na jedné prodejce. Vystavené faktury mohou být určené i pro platbu bankovním převodem. V provozní kase je možné evidovat i jiné hotovostní příjmy a výdeje. Samozřejmostí je připojení externích zařízení jakými jsou pokladní zásuvky, snímače čárových kódů, pokladní tiskárny a platební terminály.

Lze nadefinovat neomezený počet prodejních pokladen, každou s odlišným chováním a s vlastními parametry. Nastavením přístupových práv je možné nadefinovat každému „jeho“ kasu nebo je naopak možné, aby všichni prodávali na jedné společné kase.

Prodané položky se odepisují ze skladové evidence automatickým vygenerováním výdejky ke každé prodejce nebo do jedné tzv. souhrnné výdejky. Závěrka pak provádí uzavření všech prodejek, jejich přesun do archívu, odvod tržby a nastavení počátečního stavu po uzávěrce. Současně dojde k uzavření otevřených souhrnných výdejek.

Prodejka

Veškeré činnosti provádíte v jednom jednoduchém formuláři - na prodejce, kde máte k dispozici všechny potřebné informace. Prodejku můžete vystavit jak na anonymního zákazníka, tak na konkrétního odběratele, který může mít například nastavené svoje speciální "zákaznické" ceny.

Zadávání a vyhledávání položek, jimiž mohou být zboží i služby, je velmi snadné. Řádky do prodejky pořizujete ručně, čtečkou čárových kódů nebo je můžete načítat z datového terminálu. Při zadávání položek máte okamžitý přehled o stavu zásob, o ceně jednotlivých produktů a o celkové průběžné ceně prodejky.

Na jednotlivé položky můžete nastavit nebo ručně zadat položkové slevy nebo slevy za celý doklad podmíněné například odebraným množstvím nebo částkou. 

Faktura a dodací list

Potřebujete-li vystavit pro zákazníka fakturu nebo dodáváte stálým zákazníků na "dodací list", nemusíte vstupovat do jiné evidence, můžete zůstat v Kase. Prodejku můžete ukončit nejen jako běžnou účtenku, ale výstupem může být zaplacená nebo i bezhotovostní faktura zapsaná do evidence Fakturace či dodací list zapsaný v evidenci Výdej ze skladu.

Otevřená účtenka

Před příchodem zákazníka si můžete zboží připravit do přijaté objednávky, čímž si je současně zarezervujete a ve chvíli, kdy si zákazník přijde zboží vyzvednout, jednoduše jedním kliknutím myši načtete objednávku do Kasy a pak již známým způsobem ukončíte prodej.

Mobilní prodavač

Součástí prodejní kasy je i možnost pořizovat položky tzv. v terénu do přenosného datového terminálu, to znamená, že  můžete chodit se zákazníkem po prodejně či po skladu, postupně načítat pomocí čárového kódu vybrané položky a tyto pak u počítače jednoduše načíst do prodejky a ukončit prodej.

KASA pro CASH 

Pokladna vhodná na každý pult s libovolným i specializovaným sortimentem, pro stánkový prodej, rychlé občerstvení, hospůdky či provozovny různých služeb. Přináší možnost snadno vystavit účtenku, vytvořit přehled o tržbách a udělat závěrku, evidovat tržby do EET, připojení pokladní zásuvky, displeje, platebního terminálu apod.

Silné stránky

 • Prodej pomocí tlačítek, čárových kódů i názvů
 • Závěrka a přehled denních tržeb
 • Platby hotově, kartou i šeky
 • Rychlé zaškolení obsluhy
 • Prodej i při výpadku Internetu
 • Provoz na Vašem PC s Windows
 • Jednoduchá instalace do 10 minut

Prodejka

Na prodejce se odehrává veškerá činnost při prodeji - výběr položek z ceníku i zadávání textových položek, které nejsou v ceníku. Výběr položek z ceníku je možný jak automaticky pomocí čtečky čárových kódů, tak „ručně“ pomocí názvu, kódu (PLU) nebo pomocí sady dvanácti tlačítek pro rychlé zadání položek. Je možné uplatnit položkovou nebo dokladové slevu.

Pod jednotlivá tlačítka můžete umístit nejprodávanější položky anebo sortiment, který se může dále rozpadat na skupiny a podskupiny.

Formulář dotykové prodejky je určený pro dotykové monitory, ale pro svoji přehlednost a jednoduchost při výběru položek je možné jej používat i na běžných monitorech a pro ovládání používat např. myšku nebo klávesnici.

Silné stránky

 • Jednoduchá platba
 • Přehledy prodejů
 • Archívy účtenek a závěrek
 • Storna a refundace

Ukončení prodeje a platba

Po uložení prodejky následuje volba způsobu platby. Platit je možné kartou, stravenkou/šekem nebo hotově.

Program vypočítá částku k vrácení a zobrazí i cenu ve zvolené měně např. v eurech. Při platbě kartou je možné využít on-line napojení na platební terminál.

Ceník

Do ceníku si můžete jednoduše pořídit položky, které budete prodávat. Máte možnost zadávat položky jednu za druhou anebo si je pro přehlednost a následné využití sady tlačítek v kase rozčlenit dle sortimentu do skupin a podskupin.

Libovolný počet položek v ceníku
Rozdělení položek dle sortimentu a barevné rozlišení
Slevy na položky i za účtenku

Zákazníci

Můžete si pořídit adresář zákazníků, který slouží pro výběr zákazníka na účtenku nebo jako diář.


Potřebujete poradit?